خواص ، طبع ، طریقه مصرف و مضرات سیر

یکشنبه 20 اسفند 1396 06:16 ب.ظنویسنده : پدیده

 

خواص ، طبع ، طریقه مصرف و مضرات سیر گرداوری شد

خواص ، طبع ، طریقه مصرف و مضرات سیر

 

سیر

هرچند همه سیر را به عنوان چاشنی می شناسند، اما سیر یک گیاه دارویی است. زمانیکه درباره خواص و فواید سیر صحبت می کنیم، باید بوی کمی که این گیاه دارویی ایجاد می کند را هم در نظر بگیریم، هرچند که این بو برای دوستداران این گیاه دارویی نه تنها آزاردهنده نبوده، بلکه حتی ممکن است، دوست داشتنی هم باشد.

این گیاه دارویی برای پیشگیری و درمان انواع مختلفی از بیماری ها استفاده می گردد. دانه تازه سیر و یا قرص سیر به عنوان دارو مصرف می گردد. سیر برای درمان بیماری های مختلف مربوط به قلب و خون استفاده می گردد، این بیماری ها شامل فشار خون بالا، کلسترول خون بالا، بیماری قلبی کرونر، حمله قلبی و سخت شدن شریان ها (تصلب شریان) استفاده می شود.

 

خواص سیر

۱-  بادشکن و ضدعفونی کنندهاست.

۲- خوردن سیر بدن را در مقابل بیماری ها مقاوم می کند.

۳-  کرم کش است.

۴-  محرک و تقویت کننده بدن است.

۵- برای درد گلو می توانید یک حبه آن را رنده کرده و یک قاشق مرباخوری آبلیمو به آن اضافه نمایید سپس میل کنید،اگر این کار را چند بار انجام دهید برای درد گلو داروی مفیدی است.

۶- اثر خوبی در معالجه سل دارد.

۷-  خون را رقیقمی کند.

۸- اثر خوبی در تنگی نفس دارد.

۹- خوردن مداوم سیر رعشه را از بین می برد.

۱۰- چون گرم و خشک است بنابراین رطوبت معده را از بین می برد و دردهای مفاصل را خوب می کند.

۱۱-  درمان کننده دردهای مفاصل،سیاتیک و نقرس می باشد.

۱۲-  برای تقویت نیروی جنسی و افزایش تولید اسپرم در اشخاص سرد مزاج بسیار مفید است.

۱۳- زخم های ریه و درد معده را از بین میبرد.

۱۴- سنگ کلیه را شکسته و خارج می سازد.

۱۵- را با زیره بپزید برای تقویت دندان مفید است.

۱۶- مالیدن سیر پخته به دندان ، درد دندان را تسکین می دهد.

۱۷- سیر را بسوزانیدو با عسل مخلوط کنید و ضمادی از آن درست کنید این ضماد برای رفع خون مردگی زیرپلک چشم مفید است.

۱۸-  به علت مدر بودن برای رفع آب آوردن انساج مفید است.

۱۹- برای از بین بردن میخچه کف پا از ضماد سیر استفاده کنید.

۲۰- جهت رفع دردهای روماتیسمی و عصبی ضماد آن بسیار موثر است.

۲۱- جهت ضدعفونی کردن دستگاه تنفسی در هنگام بیماری های مربوطه از شربت سیر استفاده کنید.

۲۲-  ضد انعقاد خون و لخته شدن خون است.

۲۳- خوردن سیر سلول های سرطانی را از بین میبرد.

۲۴- مصرف سیر مقدار کلسترول خون را پایین می آورد. مقدار LDH را توصیه شده برای این منظور مقدار توصیه شده ی آن ۳۰ گرم در روز است.جالب است که با مصرف آن در چند ماه اول مقدار کلسترول ممکن است بالا رود و علتش این است که کلسترول از نسوج خارج شده و داخل خون می شودکه از آنجا دفع گردد بعد از اینکه کلسترول به حالت عادی رسید باید برای نگهداری آن روزی نصف سیر خام مصرف کرد.

۲۵- خوردن سیر از سرطان جهاز هاضمه جلوگیری می کند.

چینی ها قرن هاست که برای پایین آوردن فشارخون از سیر استفاده می کنند.مصرف آن گردش خون را در بدن تنظیم می کند.

 

طبع سیر

از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است

 

طریقه مصرف سیر

استفاده از سیر پخته شده:روند پخت، ماده فعال موجود در سیر به نام «آلیسین» را از بین می برد. آلیسین، نوعی ترکیب حاوی سولفور است و هنگام جویدن، خرد یا له شدن سیر خام، فعال می شود اما با قرار گرفتن در معرض حرارت غیرفعال می شود، به همین دلیل است که روند پخت، خاصیت درمانی سیر را پایین می آورد.

چگونگی حفظ حداکثر خاصیت سیر در زمان پخت:قبل از پخت، سیر را له و ۱۰ دقیقه صبر کنید تا تولید آلیسین بیشتر و در برابر حرارت هنگام پخت مقاوم شود. بهتر است به مدت کوتاه (حدود ۱۵ دقیقه) روی حرارت متوسط پخته شود.

مصرف سیر به شکل قرص:بیشتر مردم برای جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع در دهان، به جای سیر خام، از قرص سیر استفاده می کنند اما این فرآورده فایده چندانی ندارد. همان گونه که بیان کردیم، برای فعال شدن ترکیب درمانی سیر لازم است که سیر خام و له شده مصرف شود.

سیر به شکل قرص، پودر یا خشک تمام خواص دارویی سیر خام را ندارد. هر چند سیر خشک خاصیت آنتی اکسیدان خود را کمی حفظ می کند و می تواند با رادیکال های آزاد مقابله کند اما خواص آن به اندازه سیرخام نیست. اگرچه سیر بوی نامطبوعی در دهان ایجاد می کند اما جویدن سیر همانند مصرف پنی سیلین موثر است. سعی کنید به جای مکمل از سیر تازه استفاده کنید.

استفاده از سیر مانده:برای برخورداری از خواص مختلف سیر، حتماً از سیر تازه استفاده کنید. سیر تازه حجم و شکل مشخص دارد و چروک نشده است.

 

مضرات سیر

مصرف بیش از حد سیر سبب کاهش فشار خون می شود.باید سیر در حد معمول مصرف شود زیرا استفاده زیاد آن معمولا موجب سردرد،ضعف چشم،ضعف قوت جنسی و بواسیر می شود.سیر برای کسانی که اسهال دارند مضر است.

کسانی که ضعف معده دارند،نباید در خوردن آن افراط کنند.

کسانی که یبوست دارند،نباید سیر بخورند و برای رفع مضرات آن سیر را باید با آب و نمک پخته و کمی روغن بادام یا کره اضافه کنید تا مضر نباشد.

مصرف سیر خوراکی برای عموم مردم مطمئن و ایمن می باشد. سیر می تواند باعث بوی بد دهان، احساس سوزش در دهان و یا معده، سوزش معده، بادشکم، تهوع و استفراغ، بوی بد بدن و اسهال شود. این عوارض جانبی عموما در مصرف سیر خام بیشتر می باشد. همچنین سیر می تواند خطر خونریزی را نیز افزایش دهد. آسم و سایر واکنش های آلرژیکی نیز در افرادیکه سیر مصرف می کنند ممکن می باشد.

زمانیکه سیر برروی پوست استفاده می گردد، عموما می تواند خطرناک باشد. سیر می تواند باعث آسیب دیدن پوست به شکل سوختگی شود.

مصرف سیر در باردرای زمانیکه در مقادیر درست مصرف شود، عموما بی خطر می باشد. سیر عموما زمانیکه در مقادیر درمانی مصرف می شود، در دوران باردرای پر خطر می باشد.

 

خواص ، طبع ، طریقه مصرف و مضرات سیر


آخرین ویرایش: - -

 

بهترین درمان کیست مثانه

یکشنبه 20 اسفند 1396 06:15 ب.ظنویسنده : پدیده

 

بهترین درمان کیست مثانه گرداوری شد

بهترین درمان کیست مثانه

 

مثانه عضوی مهم برای جمع آوری و دفع مواد زائد از طریق ادرار می باشد. برای بررسی مشکلات مربوط به مثانه متأسفانه آزمون غربالگری وجود ندارد و به همین دلیل میزان بروز و شیوع این بیماری تحت کنترل سیستم بهداشتی نخواهد بود. معمولا بیماری های مثانه دردی مشابه بسیاری از دردهای دیگر دارد. فرد درد در مثانه را ناشی از نگه داشتن طولانی مدت ادرار می داند ، در حالی که ممکن است در داخل مثانه یک پدیده غیر طبیعی همانند کیست مثانه در حال رشد باشد.

کیست در هر جایی از بدن رخ می دهد. به عنوان مثال در کلیه ها ، تخمدان ها و . . . کیست ها به صورت شایع بروز پیدا می کنند. اما تعداد و روند رشد این کیست ها بسیار مهم است. در برخی از مواقع وجود یک کیست چندان مهم تلقی نمی شود ، اما اگر پس از مدتی تعداد و اندازه ی کیست ها بیشتر و بزرگتر شود ، وضعیت وخیمی را گزارش می دهد که باید مورد بررسی بیشتر قرار گیرد. کیست مثانه در نهایت به سرطان مثانه منتهی می شود.

سرطان مثانه از جدی ترین سرطان های بدن محسوب می شود. به دلیل بروز دیرهنگام علائم ، تشخیص آن کمی دیرتر اتفاق می افتد و قطعا زمان طلایی برای درمان از دست خواهد رفت. پس زمانی که پزشک حضور کیست مثانه را در این مکان تأیید می کند ، یعنی درمان شما از همان لحظه آغاز خواهد شد. یکی از بهترین درمان های طب سنتی در رابطه با درمان کیست مثانه و همچنین پیشگیری از ابتلا به سرطان مثانه ترکیبی از کاسنی و تباشیر می باشد.

کاسنی به صورت معمولی بی فایده می باشد و نیاز است که شما از آب آن برای ترکیب شدن بهره ببرید. برای این کار کمی آب را به همراه کاسنی بر روی شعله ملایم قرار دهید و سپس با تباشیر مخلوط نمایید. این ترکیب شگفت انگیز در مدت زمان کوتاه عوامل مستعد کننده شما برای ابتلا به سرطان مثانه را از بین خواهد برد.

بهترین درمان کیست مثانه


آخرین ویرایش: - -

 

تعداد کل صفحات ( 3 ) 1 2 3
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic